نمایش خبر

وزیر نیرو در سفر به کردستان عنوان کرد: تمام روستاهایی که در بیجار مشکل تامین آب دارند در اولویت اجرای طرح جهاد آبرسانی خواهند بود
وزیر نیرو گفت: تمام روستاهایی که در بیجار مشکل تامین آب دارند در اولویت اجرای طرح جهاد آبرسانی خواهند بود.
پنجشنبه، 24 شهریور 1401

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کردستان دکتر علی‌اکبر محرابیان وزیر نیرو به همراه معاونین خود، بعدازظهر امروز چهارشنبه 23 شهریورماه در ادامه سفرهای استانی با استقبال استاندار کردستان، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و مدیران عامل صنعت آب و برق این استان به منظور بررسی حقآبه شهرستان از سد تالوار، تامین آب شرب شهر و روستاهای بیجار و  حضور در جلسه شورای اداری وارد شهرستان بیجار شد.

وزیر نیرو در جلسه شورای اداری شهرستان بیجار با اشاره به برنامه ریزیهای مناسب برای بیجار در بخش آب گفت: در بخش آب شرب شهری طرحهای کوتاه مدتی به عنوان طرحهای رفع تنش آبی در دستور کار است که شامل احداث مخازن، خطوط انتقال، حفر چاه، اصلاح تصفیه خانه و پروژه های کوچک و سریع الوصول است که با تامین اعتبار اجرا می شوند.
دکتر محرابیان افزود: مسئله بعدی طرح بلندمدت و نهایی انتقال آب برای بخش شرب و صنعت و معدن و مشاغل وابسته به آن است که مهمترین آنها طرح انتقال آب از سد سیازاخ است.
وزیر نیرو افزود: برای آنکه بتوانیم از اعتبارات غیرردیف بودجه ای برای این پروژه استفاده کنیم به صورت ترک تشریفات به قرارگاه خاتم الانییا واگذار شده تا با تامین اعتبار از محل تهاتر نفت کار به زودی آغاز شود و این طرح منجر به تامین آب پایدار برای شهرستان بیجار در دو بخش شرب و صنعت خواهد شد.
وی در خصوص آبرسانی روستایی نیز با بیان اینکه در کل کشور نسبت به استانداردها عقب هستیم گفت: برای 16 هزار روستا که به نوعی مشکل تامین آب دارند از طریق جهاد آبرسانی آب مورد نیاز تامین می شود.
دکتر محرابیان گفت: تمام روستاهایی که در بیجار مشکل تامین آب دارند در اولویت اجرای طرح جهاد آبرسانی خواهند بود.
وزیر نیرو در پایان از برنامه ریزی برای احداث 2 تصفیه خانه آب در شهرستان بیجار از محل سد سیازاخ برای شهر بیجار و روستاهای اطراف
و یک تصفیه خانه آب در منطقه چنگ الماس برای شهر پیرتاج و 23 روستای حومه خبر داد.

 
 
منبع:روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کردستان
 

اخبار مشابه

  شنبه 9 مهر 1401
  بازدید مدیرکل دفتر نظارت بر طرح های آب و فاضلاب شرکت مهندسی آبفا کشور از پروژه بازسازی ایستگاه پمپاژ پل شیخ سنندج
  مهندس هاشم خمر مدیرکل دفتر نظارت بر طرح های آب و فاضلاب شرکت مهندسی آبفا کشور روز جمعه 8 مهرماه ضمن بازدید از پروژه بازسازی ایستگاه پمپاژ پل شیخ در جریان روند اجرای این پروژه قرار گرفت.
  بیشتر
  شنبه 9 مهر 1401
  مدیرعامل شرکت آبفا کردستان خبر داد: ایستگاه پمپاژ پل شیخ جهت جلوگیری از بروز مشکل در تأمین آب شهر سنندج وارد مدار می شود
  مدیرعامل شرکت آبفا کردستان از اجرای پروژه بازسازی ایستگاه پمپاژ پل شیخ جهت پیشگیری از قطع آب شرب سنندج و تداوم آبرسانی پایدار به مردم این شهر خبر داد.
  بیشتر
  شنبه 2 مهر 1401
  برگزاری میز خدمت آبفا در نماز جمعه مسجد جامع شهر سنندج
  در سومین روز هفته دولت و با هدف ارائه خدمات، تکریم ارباب رجوع، رعایت حقوق شهروندی، ارتقاء رضایت، بررسی و رفع مشکلات شهروندان و مراجعه‌کنندگان و تسهیل در خدمات ‌رسانی میز خدمت امور آبفا سنندج در مسجد جامع این شهر برگزار شد.
  بیشتر
تاریخ آخرین بروزرسانی: 29 مرداد 1399 ساعت 10:16
پرینت صفحه پرینت
لوگو شرکت آب و فاضلاب استان کردستان
تمامی حقوق برای شرکت آب و فاضلاب کردستان محفوظ است
هرگونه استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
COPYRIGHT © 2006-2019 . All rights reserved
Water and Wastewater Co. Kurdistan Province
Powered by JiroCMS