طی مراسمی با حضور مدیران استان؛ بانک مسکن با مشارکت آبفا کردستان از مشترکین کم‌مصرف آب در شهر سنندج تجلیل کرد
سه‌شنبه، 28 اسفند 1397

طی مراسمی با مشارکت بانک مسکن استان کردستان، از 10 مشترک که در مصرف آب صرفه‌جویی لازم را اعمال نموده‌اند، تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهری استان کردستان، در این مراسم که روز دوشنبه 27 اسفندماه برگزار شد، مهندس محمدحسین محمدی مدیرعامل شرکت آبفا، سلیمی مدیر امور شعب بانک مسکن استان کردستان، فرانک قدسی مدیرکل امور اجتماعی استانداری کردستان و جمعی از مشترکان کم‌مصرف شهر سنندج حضور داشتند. 

در این برنامه سلیمی مدیر امور شعب بانک مسکن استان کردستان با بیان اینکه آب اساس زندگی است، گفت: آگاهی خوبی در جامعه در خصوص مصرف آب به وجود آمده و مردم و مسئولین تلاش می‌کنند به تدریج این فرهنگ را در جامعه نهادینه کنند.

وی با اشاره به اینکه بزرگ‌ترین مهاجرت‌ها در قرن آینده در خاورمیانه ناشی از موضوع آب خواهد بود، تصریح کرد: در کشور ما خوشبختانه با مدیریت انجام گرفته توسط آبفا و افزایش آگاهی‌ها می‌توان با این مسئله مقابله کرد و در این زمینه گام‌های مؤثری برداشته شده است.

سلیمی خاطرنشان کرد: برنامه امروز در راستای رسالت اجتماعی و برنامه کشوری کمپین حمایت از مصرف صحیح آب در دستور کار قرار گرفت.

در ادامه این جلسه مدیرعامل شرکت آبفا کردستان با اشاره به اینکه محیط زیست متشکل از آب و هوا و زمین از جمله مواهب در اختیار ما است افزود: اگر بخواهیم این نعمت برای ما باقی بماند باید از آن حراست کنیم.

مهندس محمدی با اشاره به اینکه سرعت از بین رفتن منابع آبی در جهان 50 درصد است، هشدار داد: این موضوع در کشور ما 75 درصد و نزدیک به بحران و تنش آبی هستیم، اما با این وجود از منابع آبی در اختیار به خوبی استفاده نمی‌کنیم.

وی یادآور شد: در کشورهای در حال توسعه چون کشور ما آب موردنیاز برای هر فرد روزانه 100 تا 150 لیتر است، اما متأسفانه در ایران دوبرابر این میزان آب مصرف می‌شود که عمدتا ناشی از بدمصرفی است.

مدیرعامل آبفا کردستان با بیان اینکه بیش از 40 نوع رفتار بدمصرفی آب شناسایی شده است، افزود: یکی از دلایل وجود ریزگردها از بین رفتن منابع آبی به دلیل بدمصرفی و مصرف نکردن صحیح است.

مهندس محمدی با اشاره به هزینه‌های گزاف استحصال و توزیع آب شرب گفت: تأمین آب شرب برای شهروندان به ازای هر مترمکعب 2 هزار تومان است، اما در مقابل تنها مبلغی جزیی از مردم بابت این موضوع از شهروندان دریافت می‌شود.

وی با بیان اینکه اکثر مصرف‌کنندگان در کردستان مصرف معقولی به نسبت کشور دارند، گفت: با این وجود انتظار همراهی بیشتری از سوی شهروندان داریم تا جامعه تداوم خوبی در مسائل زیست محیطی و اقتصادی داشته باشد.

همچنین مدیرکل امور اجتماعی استانداری کردستان نیز گفت: اگر به خوبی قدر آب را ندانیم تبعات مننفی زیاید به همراه خواهد داشت.

فرانک قدسی افزود: باید با تأسی به رهنمودهای قرآن در بحث صرفه‌جویی اقدام کنیم، نه اینکه صرفا در هنگام تنگنا به فکر برنامه‌ریزی برای رفع مشکلات باشیم.

وی خطاب به مشترکان کم‌مصرف حاضر در جلسه گفت: شما به عنوان الگوهای مصرف درست باید در راستای ترویج مصرف بهینه، آموزش و نهادینه‌سازی این آموزش‌ها اقدام لازم صورت بگیرد.

قدسی افزود: در کشورهای اروپایی اقدامات اساسی برای صرفه‌جویی در حامل‌های انرژی و به ویژه آب صورت گرفته است، اما والدین مسئولیت زیادی برای نهادینه‌سازی این ذخایر و انتقال آن به نسل‌های بعدی را دارند.

در پایان این برنامه از مشترکان، عطالله شیرمحمدی، محمدرشید حبیبی، ارشاد مرادی، فاطمه محمدی، فراست پیرویسی، اقبال گلمرادی، محمدامین ناصری، محمد زندی، صابر وطن‌خواه و سعید پرهیزگار که در سال جاری نسبت به رعایت الگوی مصرف توجه مناسبی داشته‌اند تقدیر شد. 

 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
نویسنده: کیوان قاسمی
منبع: روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهری استان کردستان
بازدیدکنندگان
کاربران آنلاین 47
امروز 906
دیروز 589
ماه جاری 30262
سال جاری 158970
از ابتدا 1694971
صفحه جاری 187

تمامی حقوق برای شرکت آب و فاضلاب کردستان محفوظ است.
هرگونه استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاریخ آخرین به‌روزرسانی: 24 مرداد 1397 ساعت 11:14
آدرس: سنندج، بلوار شبلی، جنب اداره کل بهزیستی استان
تلفن‌های تماس:
(33286614-33285777-33285811)087
فکس :08733563746
پست الکترونیکی: info [at] abfa-kurdistan [dot] ir
شماره پیامکی شرکت : 300048711122
Powered by Jiro CMS
مراجعه کننده گرامی، وب‌سایت شرکت 24 ساعته در دسترس می‌باشد. در صورت بروز مشکل و خارج از دسترس بودن، 48 ساعت پیش از آن اطلاع رسانی خواهد شد.