مدیر امور آبفا سقز خبر داد: عملیات بهینه سازی تصفیه خانه فاضلاب سقز انجام شد
سه‌شنبه، 30 آذر 1395

مدیر امور آب و فاضلاب شهری سقز از انجام اقدامات مؤثری جهت نوسازی و بهینه سازی تصفیه خانه فاضلاب این شهرستان خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهری استان کردستان، عباس ولایتی اظهار کرد: بهبود عملکرد تاسیسات تصفیه خانه فاضلاب و لزوم ارتقای شاخص های کیفی خروجی این تصفیه خانه با توجه به نقش آن در سلامت محیط زیست و جامعه از اهداف شرکت آب و فاضلاب شهری است.

وی افزود: در راستای سهولت بهره برداری و کنترل مطلوبتر فرآیند تصفیه بهداشتی فاضلاب شهر سقز، اقداماتی انجام گرفت که تبدیل واگن های حمل زباله به هیدرولیکی جهت تخلیه آسان، تعمیر دو دستگاه پمپ در ایستگاه پمپاژ لجن برگشتی و نصب دو دستگاه لجن کش در این ایستگاه و طراحی و نصب یک دستگاه تابلو برق در ایستگاه پمپاژ لجن برگشتی جهت پمپهای جدید از جمله آنها بوده است.

مدیر امور آب و فاضلاب شهری سقز خاطرنشان کرد: نصب تابلو برق و اجرای کابل کشی جدید در واحد دانه گیر و رفع انسداد 6 عدد از لوله های تخلیه لجن واقع در کف حوض های هوادهی از دیگر فعالیت های این امور در راستای اهداف ذکر شده بوده است.

ولایتی در ادامه خاطرنشان کرد: جهت ارتقای شاخص های کیفی خروجی نیز اقداماتی انجام شده است که از جمله آنها باید به تمیزکاری اسکام جمع شده در ایستگاه پمپاژ لجن، رفع انسداد لوله های کفاب (اسکام حوض ته نشینی) و اصلاح سیستم لوله تخلیه دانه از پمپ ایرلیفت به طرف کلاریفایر اشاره کرد.

وی تصریح کرد: همچنین اصلاح پل دانه گیر و ارتقای سیستم تخلیه دانه در واحد دانه گیر از طریق تنظیمات جدید، نصب یک دستگاه بلوئر جدید در واحد دانه گیر و تعمیر سه دستگاه گیربکس هوادهی و قرار گرفتن سایر گیربکسهای معیوب در برنامه تعمیر از دیگر اقدامات صورت گفته به منظور ارتقای شاخص های کیفی خروجی تصفیه خانه فاضلاب سقز است.

مدیر امور آبفا سقز، همچنین اقدامات ایمنی و محیطی انجام شده در تصفیه خانه فاضلاب را شامل رفع نقص سیستم روشنایی محوطه، ایجاد سیستم ارت برای همه تابلوهای برق ساختمان کنترل، نصب رایزرها و آب پاشهای جدید ، ارتقای سیستم آبیاری فضای سبز محوطه و تعمیر و سرویس کامل یک دستگاه چمن زن و نیز چمن زنی محوطه عنوان کرد.

ولایتی در پایان با تقدیر از تلاش های گروه تاسیسات و همه پرسنل این امور در راستای تحقق این اهداف ابراز امیدواری کرد خدمات ارائه شده به شهروندان سقزی بهتر و بیشتر از گذشته ادامه یابد.

 

 

منبع: روابط عمومی
بازدیدکنندگان
کاربران آنلاین 125
امروز 1060
دیروز 661
ماه جاری 3847
سال جاری 42005
از ابتدا 1847922
صفحه جاری 1252

تمامی حقوق برای شرکت آب و فاضلاب کردستان محفوظ است.
هرگونه استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاریخ آخرین به‌روزرسانی: 24 مرداد 1397 ساعت 11:14
آدرس: سنندج، بلوار شبلی، جنب اداره کل بهزیستی استان
تلفن‌های تماس:
(33286614-33285777-33285811)087
فکس :08733563746
پست الکترونیکی: info [at] abfa-kurdistan [dot] ir
شماره پیامکی شرکت : 300048711122
Powered by Jiro CMS
مراجعه کننده گرامی، وب‌سایت شرکت 24 ساعته در دسترس می‌باشد. در صورت بروز مشکل و خارج از دسترس بودن، 48 ساعت پیش از آن اطلاع رسانی خواهد شد.