در مراسم افتتاح تصفیه‌خانه فاضلاب بانه عنوان شد: دولت طرح‌های بزرگی در حوزه آبرسانی و ایجاد تصفیه‌خانه‌های آب و فاضلاب دارد.
چهارشنبه، 20 بهمن 1395

تأکید بر اجرای برنامه‌های کلان در حوزه آب و فاضلاب از مهم‌ترین مسائل مطرح شده در مراسم افتتاح تصفیه‌خانه فاضلاب شهر بانه بود.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهری استان کردستان، استاندار کردستان با تقدیر از اجرای پروژه تصفیه خانه فاضلاب بانه توسط نیروهای بومی منطقه، خاطرنشان کرد: دولت طرح های بزرگی در حوزه آبرسانی و همچنین ایجاد تصفیه خانه های آب و فاضلاب در استان دارد که طی سال های آینده به بهره برداری خواهد رسید.

زاهدی تأکید کرد: دولت تلاش دارد که بیشتر منابع مالی خود را در همین امور زیربنایی هزینه کند و در صورت مشارکت مردم در این طرحها، امور زیربنایی هم سریعتر به سامان خواهد رسید.

 

وی با اشاره به توسعه شهرها گفت: امروزه دیگر دفع فاضلاب به شیوه‌های قدیمی، حتی در روستاها هم امکان‌پذیر نیست و برای روستاها نیز تصفیه و یا دفع بهداشتی فاضلاب یک ضرورت به شمار می‌رود.

عبدالمحمد زاهدی افزود: هم سازمان‌هایی که متولی تأمین و انتقال آب هستند و هم سازمان‌هایی که رسالت مدیریت مصرف آب را دارند، باید تلاش کنند تا آب به درستی مصرف شود و این مصرف موجب ایجاد مشکلات زیست محیطی و بهداشتی برای مردم نشود.

 استاندار کردستان نیز با تأکید بر اینکه بحران آب در منطقه جدی است، گفت: اگر بهره‌برداری بهینه و صحیحی از آب نداشته باشیم با بحرانی جدی هم به لحاظ تولید و هم زیست محیطی مواجه خواهیم شد.

 

مدیرعامل آبفا کردستان در این مراسم اظهار کرد: این تصفیه‌خانه از جمله پروژه‌های مهم استان است که حاصل سال‌ها تلاش همکاران این مجموعه و پشتیبانی مسئولان است.

مهندس محمدحسین محمدی با بیان اینکه یکی از زیربناهای توسعه، تأمین بهداشت و حفاظت از محیط زیست در کشور است، گفت: شرکت‌های آب و فاضلاب در این راستا رسالت خطیری بر عهده دارند.

وی از دیگر وظایف این مجموعه را جمع‌آوری، تصفیه و دفع فاضلاب عنوان کرد و گفت: با وجود محدودیت‌های اعتباراتی و نوپا بودن این صنعت، وضعیت مناسبی در این حوزه داریم.

مدیرعامل آبفا کردستان تصریح کرد: در حال حاضر 91 درصد فاضلاب تولیدی در شهرهای استان جمع‌آوری می‌شود که دو برابر میانگین کشور است؛ ضمن آنکه برنامه داریم تا در آینده نزدیک، این عدد را به 100 درصد برسانیم و همه مردم در شهرهای کردستان از این خدمات بهره‌مند شوند.

 

مهندس محمدی افزود: برای شهرهای کوچک شهرستان بانه نیز که هنوز شبکه‌های آن‌ها احداث نشده است، برنامه‌ریزی شده تا طی یکی دو سال آینده این شبکه‌ها نیز احداث شود.

تصفیه‌خانه فاضلاب بانه به لحاظ بهداشتی هم پروژه بزرگی است.

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه هم در آئین بهره‌برداری از پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب بانه اظهار کرد: این طرح به لحاظ مسائل بهداشتی، پروژه‌ای بسیار بزرگ است و تمایل داریم در همه شهرهای استان چنین طرح‌هایی اجرا شود.

محسن بیگلری با اشاره به پیگری‌های مداوم برای تأمین بودجه جهت تکمیل این طرح گفت: قطعا در آینده برنامه‌های دیگری نیز در ارتباط با پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب شهر بانه اجرایی خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه این پروژه برای 60 هزار نفر، معادل 60 درصد مردم بانه طراحی شده است، خاطرنشان کرد: مردم سایر مناطق شهر نیز انتطار دارند که آن‌ها نیز در آینده، زیر پوشش خدمات این تصفیه‌خانه قرار بگیرند.

بیگلری افزود: می‌توان این تصفیه‌خانه را به عنوان پایلوت در بحث کمپوست تعیین کرد تا با بازگرداندن به چرخه طبیعت در قالب کود در زمین‌های کشاورزی از آن استفاده‌های بیشتری شود.

 

منبع: روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهری استان کردستان
بازدیدکنندگان
کاربران آنلاین 125
امروز 1042
دیروز 661
ماه جاری 3829
سال جاری 41987
از ابتدا 1847904
صفحه جاری 1320

تمامی حقوق برای شرکت آب و فاضلاب کردستان محفوظ است.
هرگونه استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاریخ آخرین به‌روزرسانی: 24 مرداد 1397 ساعت 11:14
آدرس: سنندج، بلوار شبلی، جنب اداره کل بهزیستی استان
تلفن‌های تماس:
(33286614-33285777-33285811)087
فکس :08733563746
پست الکترونیکی: info [at] abfa-kurdistan [dot] ir
شماره پیامکی شرکت : 300048711122
Powered by Jiro CMS
مراجعه کننده گرامی، وب‌سایت شرکت 24 ساعته در دسترس می‌باشد. در صورت بروز مشکل و خارج از دسترس بودن، 48 ساعت پیش از آن اطلاع رسانی خواهد شد.