سازمان‌های بالادستی

شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور
شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در سال 1371 به استناد ماده 4 قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور و در جهت تحقق مفاد ماده (17) قانون تشکیل شرکت‌های آب و فاضلاب در هیئت دولت مصوب گردید و بر اساس پیشنهاد وزارت نیرو، اساس‌نامه مادرتخصصی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور به تایید سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و وزارت امور اقتصادی و دارائی رسید.
 
هدف از تشکیل شرکت، ساماندهی فعالیت‌های تصدی وزارت نیرو در امور آب و فاضلاب شامل مدیریت صحیح، نظارت و ارزیابی عملکرد، هدایت و راهبری، افزایش بازدهی و بهره‌وری و استفاده مطلوب از امکانات شرکت‌های زیرمجموعه در چارچوب سیاست‌های وزارت نیرو و همچنین کارگزاری وزارت نیرو برای انجام نظارت‌ها و تدوین برنامه‌ها تدوین گردید.
 
شما می‌توانید برای اطلاعات بیشتر درباره شرکت آب و فاضلاب کشور به وب‌سایت اصلی این شرکت مراجعه کنید. 
 
راه‌های ارتباطی با شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور 
  
آدرس: تهران، بلوار کشاورز، کوچه شهید برادران عبدالله‌زاده (دهکده سابق)، ساختمان شماره 8 (ساختمان امیرکبیر)
تلفن:  4-88953321
فاکس: 88953329 
پست الکترونیکی: info(at)nww.co.ir
 
 
وزارت نیرو
آغاز تشکیل وزارت آب و برق (که بعدها به وزارت نیرو  تغییر نام و وظیفه پیدا کرد) از اولین نظامنامه موسسه برق تهران مصوب بیست و پنجم مهر ماه 1315 که به منظور برق رسانی به منازل و معابر شهر تهران تاسیس شده بود، و قانون اجازه تاسیس بنگاه آبیاری مصوب بیست و نه اردیبهشت سال 1322 که وظیفه اش توسعه و اصلاح امور آبیاری کشور بود، به وجود آمد.
 
وضعیت‌ ساختار اداری‌ دولت‌ پس‌ از مشروطه‌ تا سال 1342 که‌ وزارت‌ آب‌ و برق‌ تأسیس‌ شد،  همیشه‌ بگونه‌ای‌ بوده‌ که‌ ضرورت‌ تمرکز مربوط به‌ امور آب‌ و برق و انرژی‌ در یک‌ مجموعه‌ منسجم ‌احساس‌ می‌شد. ‌به وجود آمدن تاسیسات سدهای مخزنی در نقاط مختلف کشور (لار، لتیان، درودزن، زرینه رود، و...) قانون اجرای انتقال برق از طریق خطوط هوایی (1339/3/2) و وجود چندین‌ دستگاه‌ که‌ متکفل‌ مسئله‌ آب رسانی و برق رسانی ‌بوده‌اند نیز هیچگاه ‌راهگشای‌ حل‌ معضلات‌ جامعه‌ نبوده‌ است‌. بنابراین، دیدگاه های‌ جدیدی‌ که‌ دخالت‌ مؤثرتر دولت در امور زیربنایی در بخش های آب، برق و انرژی را ضروری می دانست، همچنان‌ سبب‌ بوجود آمدن‌ طیف‌ وسیعی‌ از دستگاههای‌ اجرایی‌ موازی و مشترک‌ گردید که‌ به‌ نحوی‌ به‌ مسئله‌ تامین برق و آب (آشامیدنی، کشاورزی و سایر مصارف) مشغول بودند. اما مشکل اساسی این بود که این دستگاه ها از نظام و انسجام و هماهنگی خاصی برخوردار نبودند. به همین دلیل، این معضل، دولتمردان را بر آن داشت تا با تاسیس یک سازمان که بتواند وظایف ارایه خدمات آب و برق را درسراسر کشور برعهده بگیرد موافقت کنند و همین تفکر در نهایت منجر به‌تأسیس‌ «وزارت‌ آب‌ و برق»‌ شد.     
    
جهت اطلاعات تکمیلی درباره وزارت نیرو میتوانید با کلیک بر روی  اینجا به وب سایت رسمی این وزارتخانه مراجعه کنید. همچنین میتوانید برای ارتباط با این وزارتخانه از راههای ارتباطی زیر استفاده کنید:
 
آدرس پستی حوزه ستادی وزارت نیرو: تهران، خیابان ولی عصر، ابتدای بزرگراه نیایش، پلاک 4 - ساختمان وزارت نیرو
کدپستی: 1996832611 
پست الکترونیکی وزارت نیرو: info(at)moe.gov.ir
تلفن‌خانه: 81606000
شماره تلفنهای ارتباطات مردمی وزیر :    81606640
شماره تلفن های  گویای ارتباط با صندوق صوتی وزیر نیرو: 88644850  
آمار بازدید
کاربران آنلاین 213
امروز 679
دیروز 689
ماه جاری 12328
سال جاری 436865
از ابتدا 1102812
صفحه جاری 2728

تاریخ آخرین بروزرسانی: 6 مرداد 1399 ساعت 22:46
چاپ صفحه پرینت
لوگو فوتر
شرکت آب و فاضلاب شهری استان کردستان
Water and Wastewater Co. Kurdistan Province
تمامی حقوق برای شرکت آب و فاضلاب کردستان محفوظ است. هرگونه استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.