نمایش خبر

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کردستان خبر داد: ارتقای سطح کیفی و کمی آب شرب شهر سنندج با بهره‌مندی از پروژه آبرسانی/ تصفیه‌خانه شماره 3 شهر سنندج راه‌اندازی می‌شود
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کردستان از ارتقای سطح کیفی و کمی آب شرب شهر سنندج با بهره‌مندی از پروژه آبرسانی خبر داد و گفت: به منظور حذف طعم و بوی نامطبوع آب شرب سنندج، پروژه کلانی از دو سال گذشته آغاز شد که تقریبا تا ابتدای دولت سیزدهم این پروژه پیشرفت 20 درصدی داشت، اما با آغاز به کار دولت سیزدهم و توجه ویژه رییس جمهور و وزیر نیرو در مدت زمان کوتاهی این مهم به نتیجه رسید.
چهارشنبه، 9 آذر 1401

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کردستان  مهندس محمد فرهاد با اشاره به بهره‌برداری از طرح آبرسانی به سنندج، گفت: از جمله مشکلات تامین آب شرب مردم سنندج از سد قشلاق، نحوه آبگیری از آن بود، به طوری که فقط امکان بهره‌برداری از 115 میلیون مترمکعب از ذخیره سد به تصفیه‌خانه وجود داشت و چنانچه مشکلی برای تونل آبی رخ می‌داد، شهر با تنش آبی روبرو می‌شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کردستان با اشاره به مشکلات و معضلات کمی و کیفی در تامین آب سنندج از سد قشلاق، افزود: در حوزه بهبود کیفی آب سد قشلاق، اقداماتی طی سال‌های گذشته صورت گرفت، اما بررسی‌ها برای مرتفع کردن معضل کیفی آب سنندج ادامه یافت که نتیجه نهایی آن تغییر منبع آبی بود؛ بر این اساس موضوع تامین آب سنندج با بهره‌مندی از سد آزاد در دستور کار قرار گرفت.
وی در همین رابطه تصریح کرد: به منظور حذف طعم و بوی نامطبوع آب شرب سنندج، پروژه کلانی از دو سال گذشته آغاز شد که تقریبا تا ابتدای دولت سیزدهم این پروژه پیشرفت 20 درصدی داشت، اما با آغاز به کار دولت سیزدهم و توجه ویژه رییس جمهور و وزیر نیرو در مدت زمان کوتاهی این مهم به نتیجه رسید.
 
توزیع آب شرب با کیفیت از 29 آبان در سنندج
فرهاد یادآور شد: در مسیر انتقال آب از سد آزاد به سد قوچم یک مسیر اختصاصی 27 کیلومتری برای هدایت آب به تصفیه‌خانه شماره یک و دو شهر سنندج ایجاد شد که 29 آبان‌ماه، آب شرب از این مسیر به تصفیه‌خانه شماره یک با ظرفیت 1000 لیتر بر ثانیه رسید و در شبکه توزیع شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کردستان ادامه داد: با پیشرفت این پروژه، طعم و بوی نامطبوع آب شرب در قسمت مرکزی شهر سنندج با جمعیتی بالغ بر 350 هزارنفر به میزان قابل توجهی کاهش یافت.
 
100 درصد آب مورد نیاز شهروندان سنندجی از سد آزاد تامین می‌شود
وی یادآور شد: طرح آبرسانی در فاز دوم با ظرفیت 1000 لیتر بر ثانیه در مسیرعملیاتی شدن قرار دارد و انتظار می‌رود در آینده نزدیک این مهم نیز تحقق یابد؛ در این صورت 100 درصد آب مورد نیاز شهروندان سنندجی از سد آزاد تامین می‌شود.
فرهاد درباره افزایش ظرفیت تصفیه‌خانه‌های سنندج ابراز داشت: پیشبرد این مهم نیازمند فراهم‌سازی زیرساخت‌های لازم است، در همین راستا برنامه‌ریزی‌های مورد نیاز برای راه‌اندازی تصفیه‌خانه شماره سه صورت گرفته است و هم‌اکنون مطالعات تحقق این مهم در حال انجام است.
 
تصفیه‌خانه شماره 3 شهر سنندج راه‌اندازی می‌شود
مدیرعامل شرکت آبفا کردستان یکی از مصوبات سفر ریاست‌جمهوری به این استان را تسریع در راه‌اندازی تصفیه‌خانه شماره سه شهر سنندج عنوان کرد و بیان داشت: امید است با نهایی شدن مطالعات و اخذ مجوزهای لازم، فرآیند عملیاتی راه‌اندازی این بخش نیز آغاز شود.
 
رضایتمندی شهروندان سنندجی از کیفیت آب شرب
وی در ادامه به نظرسنجی روزانه از شهروندان سنندجی درخصوص دریافت بازخوردها در پی ارتقای سطح کیفی و کمی آب شرب اشاره کرد و ابراز داشت: آبی که در شبکه مرکزی شهر توزیع می‌شود، ترکیبی از آب سدآزاد (1200 لیتر بر ثانیه) و سد قشلاق (400 لیتربرثانیه) است، با توجه به اینکه حجم قالب را آب سدآزاد تشکیل می‌دهد تاثیر بسزایی در کیفیت آب شرب گذاشته است به شکلی که در نظرسنجی‌های انجام شده اکثر مردم این شهر بر بهبود کیفیت آب شرب اذعان داشته‌اند.
وی همچنین به راه‌اندازی فاز دوم این طرح به همت شرکت آب و نیرو با درنظر گرفتن نیاز فعلی شهروندان سنندجی به 2000 لیتر آب شرب اشاره کرد و گفت: آب با کیفیت از 29 آبان‌ماه از 200 لیتر بر ثانیه در شهر سنندج توزیع شده و امروز این رقم به 1000 لیتر بر ثانیه رسیده است، این نیاز با بهره‌مندی از تصفیه‌خانه شماره دو  به صورت کامل تامین می‌شود.
فرهاد خاطرنشان کرد: به منظور ارتقای سطح کیفی آب، همزمان با پیشرفت این پروژه، مخازن تصفیه‌خانه، سطح شهر و شبکه شستشو داده می‌شود، هم‌اکنون حدود 100 هزار مترمکعب در داخل شهر سنندج مخزن آب وجود دارد و فرآیند نظافت این مخازن بر اساس استانداردهای لازم با نظارت دانشگاه علوم پزشکی در حال انجام است.

 

 
منبع:روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کردستان
 

اخبار مشابه

  چهارشنبه 12 بهمن 1401
  مدیرعامل شرکت آبفا کردستان به مناسبت دهه فجر از ایثارگران شرکت تقدیر نمود
  در نخستین روز دهه مبارکه فجر مهندس محمد فرهاد مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کردستان در مراسمی از تعدادی از ایثارگران شرکت به نیابت از جامعه ایثارگران مجموعه تقدیر نمود.
  بیشتر
  دوشنبه 10 بهمن 1401
  مدیرعامل شرکت آبفا کردستان: اجرای بیش از 200 کیلومتر عملیات اجرای خط انتقال و شبکه آب در طرح جهاد آبرسانی به روستاهای استان
  مدیرعامل شرکت آبفا کردستان گفت: از آغاز اجرای طرح جهاد آبرسانی به روستاهای استان از ابتدای سال گذشته تاکنون 207 هزار و 498 متر عملیات خط انتقال و شبکه های آب در استان اجرا گردیده است.
  بیشتر
  شنبه 8 بهمن 1401
  مدیرعامل شرکت آبفا کردستان از تعدادی از نمازگزاران شرکت تقدیر نمود
  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کردستان طی مراسمی از تنی چند از نمازگزاران این شرکت با اهدای لوح تقدیر قدردانی نمود.
  بیشتر
تاریخ آخرین بروزرسانی: 29 مرداد 1399 ساعت 10:16
پرینت صفحه پرینت
لوگو شرکت آب و فاضلاب استان کردستان
تمامی حقوق برای شرکت آب و فاضلاب کردستان محفوظ است
هرگونه استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
COPYRIGHT © 2006-2019 . All rights reserved
Water and Wastewater Co. Kurdistan Province
Powered by JiroCMS